על אוטוקאד ותוכנות שרטוט ותכנון נוספות בשנקר

Autodesk הינה תאגיד רב לאומי אמריקאי שמתמקד בעיצוב תוכנות מחשב המשמשות בשוק האדריכלות, תעשיות ההנדסה השונות, הבניה והתעשייה וגם תקשורת ובידור. התאגיד קיים מ 1982 ומתחילת דרכו תוכנת האוטוקאד מהווה את סימן ההיכר ומוצר הדגל של החברה. בנוסף לאוטוקאד, החברה מפחת תוכנות נוספות ששכיחות בשווקי העבודה השונים, כמו גם בידי צרכנים פרטיים.

Autocad- תוכנה זו היא ללא ספק התוכנה השלטת בעולם האדריכלות, הבניה וההנדסה. זוהי תוכנה המאפשרת למשתמש לסרטט בדו מימדי  ובתלת מימד. תוכניות העבודה, סרטוטים, הקשר בין אנשי המקצוע השונים- כל אלו מתרחשים מעל מודלי העבודה של תוכנת האוטוקאד. דריסת הרגל שלה כה משמעותית עד שתקנים של קבצי שרטוט מושפעים ממימשק העבודה בה.

החברה דואגת להוציא עדכונים, כמעט אחת לשנה, דבר המעורר לא מעט ביקורת מצד קהל המשתמשים, שכן כל קניה ו/או עדכון של התוכנה כולל תשלום לחברת אוטודסק. יחד עם זאת, הפורמט הבסיסי נשאר יחסית דומה וכך מתאפשר מעבר נוח ויעיל בין גרסה לגרסה.

בנוסף, החברה מאפשרת הורדה של גרסה סטודנטיאלית- גרסה זו מדיעה עם הגבלת זמן, עם הודעת "גרסת סטודנטים" בכל הסרטוטים המודפסים ממנה וניתנת ע"י רישום כסטודנט באתר של אוטודסק.

Revit- תוכנה זו, גם היא של חברת אוטודסק, הינה תוכנת סרטוט בתלת- מימד. התוכנה משמשת בתחום האדריכלות וההנדסה. היא מאפשרת בניית מודל תלת מימדי על כל מרכיביו השונים, כלומר, עם מפרט של חומרים, עוביים וגימורים של אלמנטים אדריכליים שונים. ישנה גם אפשרות ליצירת הדמיות מרונדרות דרך התוכנה תוך שליטה בעוצמות של אור, הצללות, שליטה במצב התאורה החיצונית (שמש, עננים וכו') והגדרות נוספות לחידוד תחושת המציאות שמועברת בתוצר הסופי. ישנם אלמנטים נוספים שעבודה בתוכנה זו מאפשרת כמו בדיקת מסלול השמש ביחס למיקום הפרוייקט, הסרטה של המודל ע"פ רצון המתכנן ועוד פונקציות שונות שהופכות את תוכנת הרוויט לדבר הבא בעולם האדריכלות.

 

Sketchup. זוהי תוכנה נוספת ליצירת מודלים תלת מימדים. התוכנה הייתה בבעלותה של חברת "גוגל" בשנים האחרונות, ובאמצע שנת 2012 נרכשה ע"י חברה חדשה. גדולתה של תוכנה זו היא ממשק המשתמש הפשוט שלה וזמינותה בשוק בגרסת הורדה חינמית לכל, ובגרסת מקצועית בעלות נמוכה יחסית לשוק של תוכנות מסוג זה.

התוכנה מאפשרת יצרית מודלים תלת מידמים בקלות יחסית למשתמש, ע"י שימוש במספר נמוך יחסית של פקודות בסיסיות. בנוסף, ניתן ללמוד לתפעל את התוכנה ברמה בסיסית עד סבירה ע"י סרטוני הסברה קצרים הנמצאים באינטרנט.

גם בתוכנה זו ניתן ליישם הדמיות ברמה גבוהה ושיבוץ אלמנטים שונים מהאינטרנט ישיורת לתוך מודל העבודה. למעשה, ישנם אלמנטים מותאמים של לשיבוץ בתוכנה של חברות גדולות במאגרי ספריות זמינים באינטרנט.

ניתן להרשם לקורס אוטוקאד מקצועי.
לפרטים והרשמה לחץ כאן >