הנדסאי אדריכלות

לימודים בכלל ולימודים אקדמיים בפרט, מציעים את האפשרות לרכוש כלים איכותיים לחיים, בין אם אלו לימודים מתחום מדעי הרוח, מדעי החברה ובין אם מתחומי הכלכלה, העסקים או ההנדסה.
למתעניינים בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים, מוצע מגוון רחב של אפשרויות השכלה, בין אם קורסים שונים בתחום, לימודי תעודה, מכינות לעיצוב, תארים אוניברסיטאיים או של מכללות והנדסאים.
 
 הנדסאי אדריכלות למשל לומדים במשך שנתיים את רזי התחום, ככלל לימודי הנדסאות אחרים, ולאחר מכן יכולים להירשם כחברים בתאגיד האדריכלים המהנדסים, ההנדסאים ומעצבי הפנים בישראל ולעסוק בו.
בשנים האחרונות גברה הפופולריות של מקצוע האדריכלות ועיצוב הפנים. בסיום הלימודים, רשאים הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים לתכנן מבנים של עד גובה 4 קומות. רוב האנשים הנמשכים לתחום, מתעניינים בשילוב שבין התכנון, לבין עבודת שטח מספקת ומאתגרת. שלא כמו בשנים עברו, כיום הנדסאי אדריכלות צריך להיות בעל כישורים מולטי-דיסיפלינריים, לדעת את כל הטכנולוגיות האחרונות בתחום ובעל יכולת לחשיבה מורכבת, המשלבת בין כמה תחומים ואסכולות.
 
לאלו העושים את צעדיהם הראשונים בתחום, וכרגע נמצאים בשלב שלפני ההרשמה ללימודים נאמר שתנאי הקבלה הם לרוב תעודת בגרות או מקבילה לה ממכינה. בלימודים יש התעמקות בתחומי ההנדסה, הפיזיקה, המתמטיקה וכן בתחום האנגלית.
אם נצלול לעומקם של הלימודים נגלה מעבר לכותרות התחומים גם לימודים ספציפיים יותר הרלוונטיים לתחום: תכנון אדריכלי, שרטוט, סטטיסטיקה, תכנון הנדסי וגם: אמנות, אקלים, תאורה, אינסטלציה, מיזוג אוויר וכו'.
 
עם סיום הלימודים הרשמי, מקבלים בוגרי הנדסאי אדריכלות תעודת גמר מטעם המוסד בו הם למדו והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע, ולאחר מכן יוכלו להירשם גם בפנקס ההנדסאים והטכנאים. עתידם יטמון בחובו השתלבות במגוון תפקידים אפשריים כמו פיקוח על בנייה, תפקידי מפתח בחברות נדל"ן, חברות עיצוב, משרדים ממשלתיים ועוד. 
 

עבודות סטודנטים במסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים