מכינה לעיצוב

מכינה לעיצוב

לימוד לתעודת מעצב וקורסים שונים במתכונת אקדמית או חוץ אקדמית הם כיום ענף לימודים מוביל ובמיוחד מתאים למי שיודע "מה הוא רוצה" – ולא כולנו כאלה. מקרב אלו שחושבים ללמוד מכינה לעיצוב יש רבים שכל חייהם, כבר מהילדות, משרבטים ומציירים, ערכו את עיתון בית הספר בנושא הגרפיקה שלו והיו פעילים בתחום – אלו הם המועמדים הקלאסיים ללימודי עיצוב, קורס עיצוב גרפי ולרוב גם מכינה לעיצוב אשר מקדימה את הלימודים עצמם ומעניקה הכנה יקרת ערך שברוב המקרים מסייעת להתמקצעות ואף להצטיינות בלימודים.

 

לימודי עיצוב גרפי פותחים בפני בוגרי המכינה את היכולת להשתלם לעומק באחד התחומים המבוקשים ביותר לא רק כיום, אלא מאז ומתמיד, כאשר מכינה לעיצוב כשמה כן היא – מעניקה את כל ההכנה הנדרשת והמבואות האקדמיים והמקצועיים לפני ההרשמה לקורס. יתרונה של מכינה לעיצוב היא בידע הרחב והעשיר שהיא מעניקה וביכולת של בוגרי המכינה להמשיך ישירות ללימודים גבוהים בתחום עד לקבלת תעודת הסמכה של מעצב גרפי, וכמובן שמורה האפשרות להמשיך ולהתמחות בתום מכינה לעיצוב בנושאים מקצועיים שונים ותתי התמחויות הקשורות בגרפיקה בפן השיווקי.

 

מכינה מיועדת לבני כל גיל המתעניינים בתחום – החל מחיילים משוחררים וכלה בבעלי תארים אשר מבקשים לעשות הסבה מקצועית, וכאלו קיימים לא מעט : תחום לימודי העיצוב מושך אליו רבים שמבקשים להתפרנס ממקצוע אהוב ומספק ולעשות זאת במגוון דרכים – בעלי תעודת מעצב מסוגלים לקחת פרוייקטים בתור פרי – לאנסרים, לעבוד במשרד לעיצוב, משרדי פרסום ושיווק וגם בחברות עצמן באופן של העסקה ישירה לטובת פרוייקט מסויים או כחלק קבוע מצוות החברה בתחום הגרפיקה.

 

מכינה לעיצוב היא הצעד הראשון בכניסה לעולם מקצועי מרתק זה, אשר נחשב מכובד ומבוקש ומציע השתכרות ברמה שהתקרה בה לא מוגבלת, והתלות היא בכישרון ובמוניטין שצבר לעצמו המעצב. הנושאים הנלמדים במסגרת מכינה לעיצוב משיקים במהותם לתחום העיצוב וכוללים צעדים ראשונים בתוכנות הגרפיקה הרלוונטיות והמובילות, לימודי צבע, הרמוניה וקומפוזיציה, מיתוג ובחירת לוגו ועיצובו, נושאים כלכליים, מסחריים ועוד. גם עבור מי שאינו בטוח כי זו הקריירה שלו תעניק המכינה ללימודי עיצוב את ההכוונה הסופית ותסייע בקבלת החלטה – כאשר ייאמר מראש שהמקרים בהם התחום 'אכזב' את הלומדים הם ממש נדירים.

 

מאמרים